Magnetická separace a filtrace

Micromag - Nejmodernější filtrační technologie

Exponát oceněný Zlatou medailí MSV 2006 v kategorii ekotechnika

Obchodní značka Eclipse Magnetics je v čele oblasti inovací a designu a znamená kvalitu a výkon. Je na pozici vynikajících konkurenčních cen a zlepšuje užitné vlastnosti strojů v 50 zemích pěti kontinentů. Magnetické filtry s vysokou účinnosti a intenzitou Micromag, Filtramag, Automag a Drimag mají mnohé přednosti proti dosavadním způsobům filtrace.

Všechny výše uvedené systémy mají extrémně vysoký výkon díky typům použitých Neodymů ze vzácných zemin. Tento materiál vyvolává extrémně vysoké magnetické pole, které zaručuje, že filtry během své životnosti (přes 50 let), přináší konstantní výkon. Micromag

Kompaktní provedení MICROMAGu umožňuje jeho nasazení v každém oboru průmyslové výroby.

K výhodám patří submikronový filtrační výkon, každá feromagnetická částice je díky Micromagu odstraněna. Nedochází k žádné ztrátě průtoku ani při plném znečištění filtru. Nedochází k poklesu tlaku ani při plném znečištění filtru – a to díky použitému a patentovanému „Magnetic Circuit Design“.

Neexistují žádné požadavky na nákup spotřebního materiálu a provozní náklady filtrů jsou nízké. Filtry vyžadují pouze minimální údržbu, zásah uživatele jen při čištění, doba čištění do 30 s.

Snížení zátěže životního prostředí minimalizací výměny filtračních vložek. Jediné co zbude je kovový odpad. Snížení času potřebného na čištění filtru zvyšuje produktivitu. Vizuální kontrola stavu zanesených filtrů. Hodí se pro nejrůznější průmyslové oblasti: obráběcí stroje, výrobu, automobilový, letecký a kosmický průmysl, hydrauliku a recyklaci. Používají se při obrábění, broušení, honování, erodování, laserového řezání, při dělení vodním paprskem, u lisů, motorů, transportních zařízení, odstřeďování, čerpadel a domácích i průmyslových topných systémů.

Technické údaje Micromag:

Čistící nástroj: hliník + prášková úprava. Vstupní/výstupní otvor 1“ – 1,5“ BSP podle velikosti filtru. Maximální pracovní tlak 8 bar, maximální pracovní teplota 80°C. Magnetický materiál Neodymium Iron Bor N45.

Hmotnost čistého magnetického jádra 1000, 2050 a 4400 g.

Celková hmotnost filtru 2450, 4925 a 8365 g.

Množství zachycených nečistot 5“ – 900 g, 10“ – 1800 g a 20“ – 3800 g.

Maximální průtoky 70l/min pro 5´´,  100l/min  pro10´´,  150l/min pro 20´´.

Výrobce: ECLIPSE MAGNETICS LTD., Sheffield, England, www.magneticfiltration.co.uk

Soubory ke stažení: Micromag prospekt, Micromag technický popis